Ve dnech 4.10. a 5.10. 2013 proběhlo v hasičské klubovně soustředění mladých hasičů. Hlavním cílem bylo zopakovat znalosti před branným závodem. Sešli jsme se v 17.00 hodin. Děti si odnesly věci do klubovny a rovnou jsme šli ven. Bylo krásné počasí, slunce svítilo, takže jsme si zahráli spoustu her s hasičskou tématikou a pěkně se rozběhali. Večer se udělala zima - přece jenom už je podzim, tak jsme se přesunuli dovnitř. Dostali jsme k večeři výbornou gulášovou polévku s rohlíkem. Děti byly tak vyhladovělé, že se po ní jen zaprášilo. Následovalo zkoušení znalostí a volná zábava. V 7.30 nám Luboš Link pustil přes projektor film Doba Ledová 4. Toto kino nás bavilo v pelíškách asi do 21.00 h. Poté jsme se zavrtali do spacáčků a v 9.30 již bylo slyšet spokojené oddechování. O půlnoci nás vzbudil telefon. Vyrazili jsme na noční hru. Děti byly rozespalé, ale vylezly všechny. Poklad nás čekal ve školce. Ale k němu jsme museli vyluštit indicie topografických značek a morseovky. Rozdělili jsme se na kluky a holky a pátrali po psaníčkách samostatně. K pokladu došli všichni, i když to možná někteří prospali za pochodu. V hasičárně jsme lehli a spali dřív, než se zhaslo. Budíček byl naplánován na 8 hodin, abychom se prospali po noční hře, ale klukům to v 7.oo stačilo a nelenili vzbudit včas i ostatní. Přece ten krásný, slunečný den neprospíme. Venku byla ráno zima, tak jsme zůstali v teple. Opakovali jsme si, čím se co hasí a napsali testy. Až na pár drobných chyb se to všem velice povedlo. Volná zábava skončila dobrou snídaní. Pak jsme si pustili video branného závodu a shrnuli si, co nás čeká. Když se venku udělalo tepleji, šli jsme na střelbu ze vzduchovky. Mladší odešli na hřiště. Po půl hodině bylo střídání a starší šli na umělku učit Verču ragbi. No, ...nezranili se a moc je to bavilo. Ale je to náročná hra. Oběd byl záchranou před vyčerpáním. Měli jsme hrachovku s kuličkami, brambory se sekanou a k tomu okurky. Posilnili jsme se a šli ven na branný závod nanečisto. Děti běhaly ve skupinách po stanovištích a plnily úkoly. 2x si zaběhly po fáborkách okruh kolem vodárny a skoku. Všem se dařilo. Za odměnu dostali diplomy, hodnocení a ceny. Na závěr jsme si šli ještě zahrát s míčem a Soptíci razili  na dětské hřiště. Musím děti pochválit, po celé soustředění se chovaly vzorně a byla pro mě radost se jim věnovat. Těším se na další společně strávené chvíle. Zúčastněné děti: mladší "Soptíci" - Nikolka, Ondra, Tom, Denis, Martin, Honzík, Ráďa, Šimon a Josef starší - Petruška, Valča, Renatka, Barča, Filip, Domča, Adam, Lukášek Pomocníci: Pepik V. (vařil), Luboš L., Lukáš K. a Jirka V. Vedoucí: Mirka a Verča Vanclovy (napsala Verča)