V pondělí 23. září 2013 a v úterý 24. září 2013 byl od 17.00 hodin proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik probíhal v Zálesní Lhotě v objektu bývalé školy č.p. 208 nedaleko kostela. Jedná se o objekt v majetku Obce Studenec, který je neobývaný. Tématem výcviku bylo hašení požáru v suterénu objektu. Suterén se skládá ze tří větších místností, které byly zakouřeny pomocí mlhátoru na nulovou viditelnost. Dále byly v suterénu umístěny dvě plastové nádoby o objemu 30 litrů s vodou označené jako nebezpečná látka. Vozidlo CAS 32/T 815 bylo odstaveno na silnici pod objektem a vozidlo DA 12 /A 31 na vjezdu do mateřské školky. Po seznámení s programem výcviku byly vytvořeny skupiny po 4 hasičích - 3 hasiči s dýchacím přístrojem + strojník CAS 32/T 815. Každý účastník výcviku provedl uživatelskou kontrolu dýchacího přístroje před použitím. Po ustrojení do zásahových oděvů, přileb, rukavic a nasazení dýchacích přístrojů vytvořila čtyřčlenná skupina hasičů od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 ( 60 metrů ) do kopce po místní komunikaci k objektu, rozdělovač před vchod a proud C-52 na provedení průzkumu objektu. Průzkumem bylo zjištěno, že se v objektu nenacházejí žádné osoby a nalezené plastové nádoby byly po schodišti vyneseny mimo objekt. Výcvik byl prováděn s použitím vody v hadicovém vedení. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu, kde bylo provedeno vyhodnocení výcviku.