Ve čtvrtek 19. září 2013 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 26.09.2013. Odborná příprava byla zahájena na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde si členové jednotky zopakovali uložení výbavy v zásahových vozidlech. Poté se jednotka přesunula s vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 + PPS 12 k rybníku „Kameňák“ za továrnou „TEXLEN“ ve Studenci. Tématem výcviku byla dálková doprava vody hadicemi a zřízení čerpacího stanoviště u vodního zdroje. Od rybníka bylo vytvořeno dopravní hadicové vedení B-75 v délce 200 metrů přes dvě přenosné motorové stříkačky PS 12 do CAS 32/T 815, od cisterny bylo vytvořeno dopravní vedení B-75, rozdělovač a 2 proudy C-52. Poté bylo na vodní zdroj nasazeno motorové čerpadlo Heron EPH 80 a přes dvě přenosné motorové stříkačky PS 12 bylo prováděno doplňování vody hadicovým vedením B-75 v délce 220 metrů do CAS 32/T 815, odkud bylo prováděno stříkání lafetovou proudnicí. Místo výcviku bylo osvětleno pomocí přenosného reflektoru od elektrocentrály EC 4000 a na rybník nasazeno plovoucí motorové čerpadlo Macximum. Na závěr praktického výcviku byla provedena zkouška plnění CAS 32/T 815 vodou motorovým čerpadlem RB80. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu. Teoretická část odborné přípravy probíhala v hasičské zbrojnici, kde byli členové jednotky seznámeni s pravidly statistického sledování událostí a dokumentace o vedení zásahů a s postupy pro hlášení závažných mimořádných událostí, krizových situací a podávání pravidelných denních informací o požárech a činnosti jednotek PO.