V sobotu 13. června 2009 se konaly oslavy výročí 135 let SDH Jilemnice. Akce se za SDH Studenec účastnilo družstvo veteránů ve složení Vancl Václav, Vancl Karel, Vancl Josef st., Exner Libor, Slavík Jindřich, Hák Josef a Prokop Jiří , kteří na oslavě předvedli ukázku se čtyřkolovou historickou stříkačkou. Dopravu stříkačky a hasičského družstva zajistil v 10 hodin SDH Jilemnice vozidlem VW Transporter s plošinovým přívěsem. Oslavy byly zahájeny v 11 hodin průvodem městem od hasičské zbrojnice na hřiště u nemocnice. Po slavnostním projevu a vyznamenání zasloužilých členů jilemnického Sboru dobrovolných hasičů pokračovaly oslavy ukázkami historické a současné hasičské techniky. Přílet vrtulníku Letecké záchranné služby nebyl součástí oslav, ale jednalo se o transport pacienta z jilemnické nemocnice. Po ukončení ukázek byla studenecká stříkačka i s hasičským družstvem dopravena zhruba v 17.30 hodin, stejným způsobem jako na oslavy, zpět k hasičské zbrojnici ve Studenci.