Už se nám blíží konec školního roku a tím i konec hasičských akcí. Ve středu 24.06. jsme si ale dali hasičák mimořádný. Sešli jsme se v 15.30 hodin před hasičárnou a odjeli vozidlem VW Transporter do Jilemnice. Bylo nás hodně a proto jsme jeli nadvakrát. Přesto, že je počasí pořád nestálé a každou chvíli prší, nezmokli jsme ani trochu. V jilemnické hasičárně měli DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a právě tam jsme se vyložili. Hasiči vypadali po namáhavém dni docela zničení a umluvení, ale přece kvůli nám vyvezli auta na parkoviště, Jirka nám všechno podrobně vysvětlil a odpovídal i na někdy trochu neobvyklé otázky dětí. Všichni jsme si vylezli na cisternu – vešli jsme se tak, tak. A potom nám dokonce názorně ukázali, jak se vyprošťují osoby z havarovaného vozidla a nechali nás zastříkat vodou, což děti velice zaujalo. Nakonec si všichni vyzkoušeli helmu s „tím krásným zlatým stínítkem“. Následoval výklad tlačítek a poplachu ve spojovně a zlatým hřebem bylo svezení se po tyči. Někteří sfrčeli až 13x, jiní se raději dívali z dálky. Ale hlavní je, že se to dětem velice líbilo a myslím, že si spoustu věcí budou určitě pamatovat. Cestou zpátky nás náš řidič Pepa Vancl rozvezl všechny domů. A kdo Byl s námi? Adámek, Kačenka s Ondrem, Lukášek a Radimek, Ondra D., Nikolka, Eliška a Táňa, Valinka, Petruška, Renatka, Barča s Josífkem a Zuzankou.

Veronika Vanclová a Miroslava Vanclová.