Ve čtvrtek 18. června 2009 se konala od 17.00 hodin odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 25.06.2009. Teoretická část školení probíhala v hasičárně ve Studenci. Nejprve se členové jednotky seznámili s předurčením dobrovolných jednotek v požárním poplachovém plánu kraje pro zásahy ve svém hasebním obvodu a obci, dále byly probrány obecné zásady a postupy při zásazích prováděných jednotkou SDH obce a poté se členové jednotky seznámili s upraveným poplachovým plánem JSDH obce Studenec. Praktická část odborné přípravy byla zaměřena na práce ve výškách. V letošním roce byla jednotka vybavena základní výbavou pro práce ve výškách. Jelikož v dřívější době neměla jednotka toto vybavení, byli členové jednotky nejprve seznámeni s novou výbavou, jejím použitím, údržbou a kontrolami. Poté se přesunuli k budově Základní školy, kde probíhal výcvik na vnějším požárním schodišti. Když členové jednotky zvládli uvázání lana ke kotvícímu bodu, navázání k opasku, použití slaňovací osmy a stoupacího blokantu, mohli si vše vyzkoušet v praxi. Jelikož se jednalo o výcvik ve výškách, který byl prováděn v naší jednotce prvně, probíhal pouze z první podesty požárního schodiště. První termín výcviku 18. 06.2009 : Druhý termín výcviku 25.06.2009 :