V úterý 03. prosince 2013 a v pátek 06. prosince 2013 byl od 16.00 hodin proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik probíhal v hasičské zbrojnici ve Studenci. Hlavním tématem výcviku bylo seznámení a praktický výcvik s novými vzduchovými dýchacími přístroji pro nouzový únik SPIROSCAPE HP 15. Do výbavy jednotky byly zakoupeny dva přístroje. Po seznámení s programem výcviku si členové jednotky vyzkoušeli nasazení a sbalení únikových dýchacích přístrojů. Poté byly vytvořeny skupiny po 4 hasičích - 3 hasiči s dýchacím přístrojem + strojník CAS 32/T 815. Vozidlo CAS 32/T 815 bylo odstaveno na parkovišti před hasičskou zbrojnicí. V klubovně ve 3.NP hasičské zbrojnice byli schováni dva hasiči, které musela průzkumná skupina nalézt a pomocí únikových dýchacích přístrojů vyvést z budovy. Každý účastník výcviku provedl uživatelskou kontrolu dýchacího přístroje před použitím. Po ustrojení do zásahových oděvů, přileb, rukavic a nasazení dýchacích přístrojů provedla tříčlenná průzkumná skupina nejprve 3 krát výstup po schodišti do klubovny ve 3.NP a poté vytvořila od CAS 32/T 815 proud C-52 hlavním vchodem do budovy hasičské zbrojnice a po schodišti do klubovny ve 3.NP. Po nalezení dvou osob jim byly nasazeny únikové dýchací přístroje SPIROSCAPE HP 15 a osoby byly vyvedeny po schodišti na parkoviště před hasičskou zbrojnicí. Výcvik byl prováděn bez použití vody v hadicovém vedení a bez použití mlhátoru, v objetu bylo pouze vypnuto osvětlení. Po úklidu použitého vybavení bylo provedeno vyhodnocení výcviku.