V pondělí 9.12.2013 jsme se těšili na Vánoční besídku. Když jsme vešli do klubovny, čekaly na nás na oknech dárečky. Protože ale naše děti nejsou ledajaké děti, ale hasičské, musely místo básniček, zodpovědět správně otázku, která se týkala toho, co jsme se za celý rok naučili. Test byl opravdu těžký, tak jsme si různě pomáhali. Nakonec se dárečky dostaly na každého. Společně jsme dostali prskavky, hmotu na výrobu mýdel, barvičky a vůni. Každý si v balíčku rozbalil sladkůstky a od policie jsme dostali reflexní proužek na ruku, abychom byli pěkně vidět na silnici. Po rozbalení dárečků jsme si zazpívali koledy a pak už nás čekalo zdobení perníčků. Polevy bylo hodně, takže to někteří spíš natírali, než zdobili. Holky si dávaly záležet, kluci spíš vymýšleli, co by z toho šlo vyrobit. Když byli všichni dost najedení polevy a perníčků, sbalili jsme domů, co nám zbylo a šli otestovat prskavky. Děti se nám rozzářily malými plamínky prskavek, popřáli jsme si krásné Vánoce a těším se na setkání 6. ledna. Doufám, že si vyrobíme voňavá mýdlíčka. Ještě bych chtěla také za starší děti poděkovat manželům Podzimkovým, za materiál na výrobu svíček. Také my jsme si s nimi užili pěknou zábavu a dětem se svíčky velice povedly. Přeji všem pokojné a radostné Vánoce, plné lásky přijímané i darované. Verča V.