Dneska jsme se sešli s dětmi v hasičárně až v 17.30, protože máme v plánu tady přenocovat. Rodiče nám vynesli nahoru do klubovny spacáky a odjeli. Na zemi byli rozložené molitany připravené na večer. Tam hned naskákali kluci – nazvali se „Rošťácká parta“ a začali bojovat. Takhle trávili každou volnou chvilku. Holky si zařídily pelíšky a pak si daly soutěž, kdo vymaluje hezčí obrázek. Na klučičí výzvy k boji vůbec nereagovaly a tak to párkrát schytaly polštářem úplně nevinně. Mirka zatím roznesla po chodbě hasičárny obálky s psaníčky – 1. hra (měla být původně na dětském hřišti, ale byla bouřka, tak jsme museli zůstat pod střechou) Děti hledaly po chodbě schovaná psaníčka a plnily různé úkoly, které se týkaly hlavně věcí, jenž jsme se učili. Předposlední psaníčko byl úkol vyrobit hasičské auto. To se jim moc líbilo a protože to spočívalo v oblepování krabičky od čaje, zvládli to skoro všichni úplně sami. V posledním psaníčku stálo: Hledejte poklad”. Počasí se naštěstí umoudřilo a další hra už mohla proběhnout venku. Tentokrát se nám klubovna proměnila v zámek a úkolem dětí bylo, zachránit princeznu, kterou unesl zlý čaroděj. Hledaly v lese pomocí topografických značek. Vysvobození se zdařilo, čaroděje zneškodnily šiškami a na zámku je čekala bohatá odměna – poklad si musely nejdřív najít. Dostaly sladkosti a každý malou dřevěnou píšťalku. Pískání si hned všichni vyzkoušeli, ale hned nato jsme jim to zase zakázali. Pak jsme si připravili večeři a pomalu se chystali na spaní. Kluci bojovali do poslední chvíle a když jsme jim to zakázali, ještě dlouho do noci kuli pikle. Ale nakonec – kolem půl 11.usnuli všichni. Ráno nám dala budíček opět “ Rošťácká parta”- kolem půl 7., ale ještě jsme si přileželi. Jirka Vancl nám uvařil čaj, posnídali jsme housky a začali s balením. Kluci postavili z matrací veliký hrad a za nic ho nechtěli zbourat. Ale blížila se devátá hodina a s ní i rodiče. Tak jsme nakonec poklidili a ještě si venku na rozloučenou zaběhali a zapískali. Hasičáky jsme zakončili pěkně a pevně doufám, že se po prázdninách sejdeme ve stejně hojném počtu, jako tento školní rok.

Veronika Vanclová a Miroslava Vanclová.