Datum :                               12. ledna 2014 Místo zásahu :                    Studenec č.p. 396                      Druh zásahu :                     Požár sazí v komíně obytného domu Vyhlášení poplachu :          23.47 hod. Výjezd k zásahu :                23.51 hod. Příjezd k zásahu :                23.52 hod. Odjezd na základnu :          00.34 hod. Návrat na základnu :           00.38 hod. Technika+počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1+3                                             DA 12/A 31 v počtu 1+2 Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár sazí v komínovém tělese v obytném domě ve Studenci č.p. 396. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Na místě zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár sazí v komínovém tělese v obytném domě, k rozšíření požáru mimo komínové těleso nedošlo. Po příjezdu jednotky HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN provedly hasičské jednotky sražení hořících sazí v komíně pomocí vymetací růžice, saze byly vybrány z komínového tělesa vybíracími dvířky v suterénu objektu do plechové nádoby a vyneseny mimo objekt. Po vyčištění komínového tělesa bylo místo zásahu předáno majiteli. Poté se jednotky vrátily na základny.