Datum :                               13. ledna 2014 Místo zásahu :                    Levínská Olešnice                      Druh zásahu :                    „Vypalování“ kabelů na ohništích Vyhlášení poplachu :          22.37 hod. Výjezd k zásahu :                22.41 hod. Příjezd k zásahu :                22.48 hod. Odjezd na základnu :          23.28 hod. Návrat na základnu :           23.41 hod. Technika + počet hasičů :  CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3                                                 DA 12/A 31 v počtu 1 + 5 Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár v lesním porostu v obci Levínská Olešnice směrem od Nedaříže za železniční tratí. Oznamovatel viděl z dálky v lesním porostu plameny a kouř. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Jednotka se dostavila na křižovatku v Levínské Olešnici směrem od Nedaříže, žádný požár nebyl nalezen. Po příjezdu jednotky HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN a CAS 32/T 815 kontaktoval velitel zásahu telefonicky oznamovatele požáru, který mu sdělil, že se jedná o požár malého rozsahu asi 400 metrů za železniční tratí a místo není přístupné pro hasičskou techniku. Na místo požáru odešla pěšky průzkumná skupina složená z velitele zásahu a dvou hasičů. Za lesním porostem na okraji louky byla nalezena dvě ohniště o průměru asi 1 metr, na kterých neznámé osoby „vypalovaly“ měděné kabely, které chtěly prodat do sběrného dvora. Na místo se současně s průzkumnou skupinou dostavil oznamovatel požáru. Další osoby se na místě nenacházely. Ohniště byla uhašena pomocí větví a poté zaházena hlínou. Místo zásahu bylo předáno Policii ČR OO Jilemnice k dalšímu šetření a hasičské jednotky se vrátily na základny.