Datum :                               15. února 2014    Místo zásahu :                    Studenec – Zálesní Lhota                   Druh zásahu :                     Dopravní nehoda osobního vozidla Vyhlášení poplachu :          11.47 hod. Výjezd k zásahu :                11.51 hod. Příjezd k zásahu :                11.55 hod. Odjezd na základnu :          12.54 hod. Návrat na základnu :           13.05 hod. Technika + počet hasičů :CAS 32/T 815 v počtu 1+3                                                                                                                                Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár osobního vozidla po dopravní nehodě v zatáčkách mezi Studencem a Zálesní Lhotou. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815. Při příjezdu JSDH obce Studenec se již na místě zásahu nacházela jednotka HZS LBK PS Jilemnice s RZA-NISSAN Patrol. Dále se na místo zásahu dostavila Policie ČR a vozidlo CAS 15/MAN jednotky PS Jilemnice. Jednalo se o dopravní nehodu osobního vozidla VW POLO, jedoucího od Studence směrem na Vrchlabí, které vyjelo po projetí levotočivé zatáčky do protisměru, poté vlevo mimo silnici a pod břehem se převrátilo na střechu. K požáru vozidla nedošlo, po jeho převrácení na střechu se pouze zakouřilo z motorového prostoru. Řidič vozidla se nacházel nezraněný mimo havarované vozidlo, další osoby ve vozidle necestovaly. K úniku provozních kapalin z havarovaného vozidla nedocházelo. Členové JSDH obce Studenec prováděli řízení silničního provozu na místě zásahu kyvadlově v jednom jízdním pruhu. Po zdokumentování dopravní nehody Policií ČR pomáhala JSDH obce Studenec jednotce PS Jilemnice s převrácením havarovaného vozidla na kola a po odpojení akumulátoru bylo vozidlo po louce odtlačeno asi 50 metrů k výjezdu na silnici. Po odstranění následků dopravní nehody se JSDH obce Studenec a jednotka PS Jilemnice vrátily na základny.