Beseda s hasiči proběhla 3. března 2014 v hasičské klubovně ve Studenci od 16:00 hodin.  Cílem této besedy bylo seznámit hasičské děti s činností Jednotky sboru dobrovolných hasičů ve Studenci v roce 2013.

Mladí hasiči se sešli ve velkém počtu a bylo pro ně připraveno povídání doprovázené fotografiemi. Besedou nás provázeli velitel JSDH Studenec Josef Vancl a Marek Vancl. Mladí hasiči se dozvěděli o všem, co se stalo v uplynulém roce. O všech akcích, kde jednotka sboru dobrovolných hasičů zasahovala. Toto povídání je pro ně velice přitažlivé hlavně proto, že se dozvídají spoustu informací ze svého okolí. Vidí, co se stalo v jejich vesnici, jejich sousedům, jejich kamarádům a jiným lidem v jejich blízkosti. Nechyběly ani informace o tom, jak se dobrovolní hasiči školí a co všechno musí znát.

Dětem se povídání moc líbilo a pečlivě vše poslouchaly. Během besedy se také mohly ptát na různé otázky, které je zajímaly. Velitel JSDH jim rád vše zodpověděl.

Moc děkujeme za zajímavé povídání. Mladí hasiči ze Studence.

Vedoucí mladých hasičů: Miroslava Vanclová