Ve středu 19. března 2014 od 17.00 hodin a v sobotu 22. března 2014 od 10.00 hodin se konal výcvik členů JSDH obce Studenec, kteří jsou oprávněni používat dýchací přístroje.  Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik probíhal v protiplynovém polygonu HZS Libereckého kraje na PS Jablonec nad Nisou. Doprava na místo výcviku byla zajištěna vozidlem VW Transporter. Výcvik je prováděn ve skupinách po dvou nebo třech hasičích. Při zahájení výcviku se hasiči nejprve rozcvičili s dýchacím přístrojem na posilovacích strojích. Poté každý absolvoval „prolezení“ polygonu. Jedná se o nácvik pohybu v neznámém prostředí a stísněném prostoru, který je zakouřený pomocí mlhátoru a je tam tma. Prostředí v polygonu imituje podmínky při zásahu, kde hasiči nacvičují transport figuríny v prostoru polygonu, nalezení a vypnutí vypínačů elektrického proudu, komunikaci ve skupině zasahující v dýchacích přístrojích a spolupráci mezi členy skupiny. Po úspěšném absolvování výcviku se členové jednotky vrátili zpět do hasičárny ve Studenci.