Datum :                               21. března 2014   Místo zásahu :                    Studenec u čerp. stanice SHELL               Druh zásahu :                     Dopravní nehoda osobních vozidel Vyhlášení poplachu :          15.57 hod. Výjezd k zásahu :                16.01 hod. Příjezd k zásahu :                16.02 hod. Odjezd na základnu :          18.35 hod. Návrat na základnu :           18.38 hod. Technika + počet hasičů :CAS 32/T 815 v počtu 1+3                                                             DA 12/A 31 v počtu 1+3                                        Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, dopravní nehoda ve Studenci u čerpací stanice pohonných hmot SHELL, směr Horka u Staré Paky. JSDH obce Studenec  vyjela k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu čtyř osobních vozidel. Osobní vozidlo OPEL Kadet, jedoucí od Studence, odbočovalo vlevo k čerpací stanici SHELL. Za ním zastavilo osobní vozidlo ŠKODA Felicia, do jehož zadní části narazilo osobní vozidlo AUDI Q7, jedoucí stejným směrem. Po střetu osobní vozidlo ŠKODA Felicia narazilo do zadní části vozidla OPEL Kadet a poté se střetlo s protijedoucím osobním vozidlem BMW. Osobní vozidlo AUDI Q7 se nacházelo v příkopu vedle silnice na boku, další tři vozidla stála na silnici. Na místě zásahu se nacházela ZZS Jilemnice, která kontrolovala zdravotní stav osob z havarovaných vozidel a ošetřovala lehčí zranění. K vážnému zranění osob nedošlo. Dále se na místo zásahu dostavila jednotka HZS LBK PS Jilemnice s RZA-NISSAN Patrol a CAS 15/MAN, jednotka HZS LBK PS Semily s automobilovým jeřábem AV 14/T 815, ZZS Nová Paka a Policie ČR OO Jilemnice + Dopravní policie Semily. Na místě zásahu provedla JSDH obce Studenec společně s jednotkou PS Jilemnice zajištění místa dopravní nehody a protipožární zabezpečení havarovaných vozidel. Členové JSDH obce Studenec prováděli odklon silničního provozu přes čerpací stanici pohonných hmot Shell a po zastavení silničního provozu na místě zásahu prováděli odklon silničního provozu na křižovatce směrem na Bukovinu u Čisté. Odklon silničního provozu na Horkách u St. Paky směrem přes Levínskou Olešnici zajišťovala Policie ČR Po zdokumentování dopravní nehody Policií ČR provedly hasičské jednotky odstranění havarovaných vozidel mimo komunikaci a pomocí vozidla AV 14/T 815 jednotky PS Semily bylo provedeno vyproštění vozidla AUDI Q7 z příkopu na silnici. Poté byl proveden úklid silnice od uniklých provozních kapalin pomocí sorbentu, zametení skla a plastů z havarovaných vozidel. Po obnovení silničního provozu na místě zásahu se hasičské jednotky vrátily na základny.