Datum : 23. července 2009 Místo zásahu : Studenec – území obce Druh zásahu : Odstranění spadlých stromů Vyhlášení poplachu : bez poplachu Výjezd k zásahu : 19.06 hod. Příjezd k zásahu : 19.09 hod. Odjezd na základnu : 22.01 hod. Návrat na základnu : 22.11 hod. Technika + počet hasičů : DA 12/A 31 v počtu 1 + 5 JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s DA 12/A 31 v počtu 1 + 5 odstranit spadlé stromy na silnici ze Studence směrem na Zálesní Lhotu v kopci „Tauchák“ po bouřce se silným větrem. Vyrozumění členů jednotky provedeno mobilním telefonem. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že vlivem silného větru došlo k přelomení a pádu dvou modřínů přes silnici. Strom spadl na přední kapotu motorové části osobního vozidla DAEWOO Matiz, jedoucího od Vrchlabí. Od Studence do spadlých stromů čelně narazilo osobní vozidlo JAGUAR S TYPE. Silniční provoz je na místě zásahu zastaven. Průzkumem bylo zjištěno, že ve vozidle DAEWOO jela pouze řidička, ve vozidle JAGUAR jel řidič se spolujezdkyní. Ke zranění osob nedošlo. K úniku provozních kapalin z havarovaných vozidel nedošlo. Velitel zásahu hlásí situaci na místě zásahu mobilním telefonem na OPIS Semily a žádá o povolání Policie ČR na místo zásahu. V 19.28 hodin velitel zásahu zjišťuje telefonem na OPIS Semily situaci, kdy se na místo zásahu dostaví Policie ČR. OPIS Semily oznamuje, že se Policie ČR na místo zásahu nedostaví, jelikož je zaneprázdněná dalšími případy, jednotka má zajistit fotodokumentaci události a poté zprovoznit komunikaci. Po provedení fotodokumentace místa zásahu provedla jednotka rozřezání spadlých stromů pomocí motorové řetězové pily a jejich odklizení mimo komunikaci. Odtah poškozených osobních vozidel si zajistili jejich uživatelé sami. Po odstranění stromů a odtažení vozidel bylo provedeno zametení vozovky od pilin, drobných větviček a částí havarovaných vozidel. Na místě zásahu byl obnoven silniční provoz. Ve 20.04 hod. JSDH obce Studenec odjíždí k firmě Tessitura Monti Cekia s.r.o. (dříve Texlen), kde spadl listnatý strom na střechu skladovací haly. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že vlivem silného větru došlo k přelomení kmenu listnatého stromu – jasanu v aleji u cesty k rybníku Kameňák. Strom spadl přes místní komunikaci korunou na střechu skladovací haly firmy Tessitura Monti Cekia s.r.o. Studenec. Po nastavovacím žebříku členové jednotky vystoupili na střechu skladovací haly a průzkumem bylo zjištěno, že k poškození konstrukce střechy nedošlo, byla pouze zdeformovaná plechová krytina na okraji střechy. Velitel zásahu, po vyhodnocení situace, povolává mobilním telefonem na místo zásahu p. Mečíře Petra st. - firma na těžbu a přibližování dřeva, který provede odstranění stromu ze střechy skladovací haly. Členové jednotky provádějí rozřezání a odklizení spadlých větví z komunikace k rybníku Kameňák vedle firmy Tessitura Monti Cekia s.r.o. Ve 20.25 hod. se na místo zásahu dostavil p. Mečíř Petr st., který po zajištění hasičským opaskem a záchranným lanem provedl postupné rozřezání koruny stromu na střeše haly. Rozřezané části stromu byly shazovány na místní komunikaci a odklízeny na louku vedle cesty. Po rozřezání koruny stromu a pádu kmenu na cestu, byl kmen stromu rozřezán a odklizen mimo komunikaci. Ve 21.09 hod. JSDH obce Studenec odjíždí z místa zásahu a přemisťuje se k obytnému domu č.p. 113 pí. Tomášové Marie ve Studenci odstranit spadlý strom z přístupové cesty k domu. Vlivem silného větru došlo k přelomení kmenu listnatého stromu, který spadl přes přístupovou cestu k obytnému domu. Jednotka provedla rozřezání spadlého stromu pomocí motorové řetězové pily a odstranění stromu mimo cestu. Ve 21.37 hod. JSDH obce Studenec odjíždí z místa zásahu do Jilemnice na železniční přejezd v ulici K Javorku odstraňovat spadlé stromy z železniční tratě Martinice v Krkonoších – Jilemnice. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se zde nachází jednotka HZS Českých drah Liberec a JSDH obce Martinice v Krkonoších. Velitel zásahu oznamuje veliteli JSDH obce Studenec, že zásah byl již ukončen a spadlé stromy jsou z železniční tratě odstraněny. JSDH obce Studenec nezasahovala a vrací se na základnu. Ve 22.11 hod. se JSDH obce Studenec se vrátila na základnu.