V pátek 2.května 2014 se konalo tradiční posezení u příležitosti oslavy svátku Sv. Floriána – patrona hasičů. Tento rok nám počasí nepřálo. Foukal silný vítr, byla zima a v předpovědi počasí hlásili déšť a bouřky. Tak jsme vše připravili v hasičské klubovně. Na stoly jsme připravili něco dobrého ke kávě a pro děti křupky. Venku jsme zatopili v udírně. A už z dálky byla cítit vůně uzených žeber. Funkce topiče a dohled nad masem se ujal Jiří Sucharda s manželkou a další pomocníci. Pro děti jsme připravili párky v rohlíku. Celý večer jsme vše zapíjeli točeným pivem. Josef a Helena Hákovi nám zpříjemnili večer písničkami s kytarou a nechybělo ani pár dobrých vtípků. Večer utekl jako voda a už teď se těšíme na další rok, kdy svátek Sv. Floriána společně oslavíme. Přijďte i Vy, jste srdečně zváni.

Miroslava Vanclová