Datum :                               11. května 2014   Místo zásahu :                 Studenec směr Levínská Olešnice     Druh zásahu :                  Únik motorové nafty na silnici    Vyhlášení poplachu :          16.55 hod. Výjezd k zásahu :                17.03 hod. Příjezd k zásahu :                17.04 hod. Odjezd na základnu :          18.09 hod. Návrat na základnu :           18.10 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1+3                                               Osob. vozidlo v počtu 1+2 Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, únik ropné látky na silnici ve Studenci. JSDH obce Studenec vyjela s CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3. Na vozidlo DA 12/A 31 se nedostavil řidič, proto další tři členové jednotky vyjeli soukromým osobním vozidlem Škoda Octavia. Silnice byla znečištěná ropnou látkou již před hasičskou zbrojnicí v jízdním pruhu směrem od kostela na „Špici“. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o úsek od odbočky na Levínskou Olešnici  přes „Smíta“ k „Lípě“ dále ke kostelu a k autobusové zastávce „U Trojíce“, délka 3,5 km, šířka znečištění 5 až 15 cm. Jednalo se o uniklou motorovou naftu z neznámého vozidla. Na místo zásahu se dále dostavila jednotka HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN a JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ. Hasičské jednotky zasypaly uniklou naftu na silnici sorbetem v úseku od „Lípy“ k „Plasteku“. Tento úsek byl naftou znečištěn nejvíce a nafta byla místy rozježděná projíždějícími vozidly. Po ukončení zásahu se hasičské jednotky vrátily na základny.