Ve středu 14. května 2014 se od 15 hodin konal praktický výcvik hasičských jednotek z ÚO Semily, které jsou předurčeny pro plnění závěsného vaku pod vrtulníkem při leteckém hašení  lesních a polních porostů. Výcvik probíhal na letišti v Lomnici nad Popelkou a byl organizován HZS Libereckého kraje. Hasičské jednotky se dostavily na letiště s cisternami, a vytvořily čety o dvou družstvech a dvou cisternách. Nejprve proběhlo krátké bezpečnostní poučení cvičících od posádky vrtulníku a vedoucího výcviku. Následně provedla každá četa 2× naplnění závěsného vaku pod vrtulník pro letecké hašení za pomocí hadicového vedení B-75 od vlastních cisteren s použitím speciálních plnoprůtokových proudnic, které dodala posádka vrtulníku. Po naplnění vaku pod vrtulníkem vodou vždy vrtulník odletěl mimo letiště a provedl shození vody na louku. Cílem výcviku bylo procvičení činnosti jednotek PO vybraných k plnění závěsného vaku za účelem provádění leteckého hašení v místech, kde není možné z taktických a praktických důvodů provést plnění závěsného vaku z volné vodní hladiny. Po ukončení výcviku se hasičské jednotky vrátily na základny.