Výcvik nositelů dýchací techniky probíhal ve dvou termínech – v úterý 11.08. a v pátek 14.08.2009. Náplň výcviku byla stejná pro oba termíny, každý si mohl vybrat termín, kdy se výcviku zúčastní. Výcvik byl zahájen před hasičskou zbrojnicí, kde byli členové jednotky seznámeni s programem výcviku – tvoření hadicových vedení do poschodí. Poté se jednotka přemístila s vozidly CAS 32/T 815 a DA 12/A 31na parkoviště u budovy Základní školy ve Studenci, kde probíhal výcvik na vnějším požárním schodišti. Zde každý účastník výcviku provedl uživatelskou kontrolu dýchacího přístroje před použitím. Po ustrojení do zásahových oděvů, přileb, rukavic a nasazení dýchacích přístrojů vytvořili členové jednotky od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 a od rozdělovače proud C-52 na podestu požárního schodiště ve 4.NP. Komunikace mezi hasiči probíhala pomocí přenosných radiostanic. Po provedení úklidu použitého vybavení pokračoval výcvik vytahováním plastové nádoby o objemu 25 litrů vody pomocí záchytného lana na podestu požární schodiště ve 2.NP. V závěru výcviku každý „dodýchal“ vzduch z tlakové lahve dýchacího přístroje při opakovaném výstupu a sestupu po požárním schodišti. Po návratu do hasičárny bylo ještě provedeno vyměnění prázdných tlakových lahví dýchacích přístrojů za plné a výcvik byl úspěšně ukončen. Výcvik nositelů DT v úterý 11. 08. 2009: Výcvik nositelů DT v pátek 14. 08. 2009: