Datum : 15. srpna 2009 Místo zásahu : Dolní Branná „Na Bakově“ Druh zásahu : Planý poplach – nenahlášené pálení větví na ohništi Vyhlášení poplachu : bez poplachu Výjezd k zásahu : 04.03 hod. Příjezd k zásahu : 04.10 hod. Odjezd na základnu : 04.21 hod. Návrat na základnu : 04.29 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 1 Činnost jednotky : V 03.55 hod. OPIS Semily hlásí telefonem veliteli JSDH obce Studenec výjezd – zjištění situace mezi obcemi Studenec a Dolní Branná, kde projíždějící řidič viděl ze silnice v lese plameny. Pravděpodobně se jedná o neohlášené pálení. Velitel jednotky vyrozuměl o výjezdu dalšího člena jednotky mobilním telefonem. JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s CAS 32/T 815 v počtu 1 + 1. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o nenahlášené pálení větví na ohništi o průměru asi 2,5 metru, po přiložení větví na ohniště dosahovaly plameny až do výše 4 metrů. Ohniště se nachází na okraji lesního porostu vedle dřevěného objektu asi 100 metrů od silnice. Na místě zásahu je přítomno asi 10 osob pod vlivem alkoholu, které odmítají komunikovat s velitelem zásahu. Velitel zásahu zakázal další přikládání na ohniště, nařídil zajištění dozoru do vyhoření ohniště a doporučil zodpovědné osobě hlásit pálení dřeva takového to rozsahu na OPIS HZS. Situace na místě zásahu nahlášena mobilním telefonem na OPIS HZS LBK ÚO Semily. Poté se JSDH obce Studenec vrátila na základnu.