Stejně jako minulý rok jsme se i letos zúčastnili prvomájové soutěže v Čisté. Rozdíl byl však v tom, že tento rok jsme dali dohromady družstva dvě. mladší: Matěj Kuřík, Anča Háková, Bětka Kuříková, Nikča Vanclová, Kája Grofová, Markétka Jezdinská, Káťa Hylmarová starší: Martin Hylmar, Anežka Tauchmanová, Zdenča Grofová, Tomáš Vancl, Vojta Hák, Helča Tauchmanová, Anča Háková vedoucí: Pavel Hylmar   Krátce před 13 h nás Pepa Vancl dovezl na místo konání, odpřáhl vozík s věcmi, popřál nám hodně štěstí a odjel s avií domů. Kolem 14 h jsme se dočkali slavnostního zahájení. Po upřesnění všech organizačních věcí se losovalo pořadové číslo pro sbory. Měli jsme štěstí - zase na nás vyšla šestka. Než na nás přišla řada, sledovali jsme soutěžící a ještě naposled si zkoušeli nasucho útok. Byli jsme rádi, že nás přijeli podpořit i fanoušci - Míra Hylmar, Anča Hylmarová, Kuba Hylmar a Káťa Marková.    Nejdřív soutěžili mladší. Vše bylo v pořádku až do chvíle, kdy se dával na naši mašinu přetlakový ventil. Ať se rozhodčí snažili, jak chtěli, nandat se jim ho nepodařilo. Museli si vypůjčit přechod a spoj prodloužit. Poté už šlo vše bez problémů. Družstvo bylo odstartováno a bez jediné chyby provedlo svůj útok. Rychle se sbalily hadice a základnu si připravili starší. Rozhodčí velmi překvapilo, když viděli, že máme savice (kvůli startu z boku) položené do „pravého úhlu" místo vedle sebe. Byli jsme totiž jediní, ale jak se ukázalo, nápad to byl dobrý. Nemuselo se přebíhat, nepletli jsme se a navíc to bylo rychlejší. I nám se útok povedl a byli jsme  s výsledkem spokojeni.   Všichni jsme si oddechli, že už to máme za sebou a vydali jsme se na párek a limonádu. Potom už jsme jen čekali, jak si povedou ostatní. A pak se stalo něco, co by tady nikdo nečekal. Nad námi šel po silnici moderátor televizní soutěže „Pálí Vám to?" Zdeněk Podhůrský! Měl namířeno do restaurace U Červinků. Kdo chtěl a našel k tomu dost odvahy, vydal se za ním a poprosil ho o autogram. Od nás se to podařilo Nikče a Markétce.     I po posledním útoku bylo kolem kádě živo. Pár lidem se tam podařilo nedobrovolně vykoupat. Poté se konečně přešlo k vyhlašování výsledků. A radost byla obrovská! Naše družstvo mladších skončilo na 2. místě. Vyhráli stříbrný pohár, diplom, ovocný dort, dětské šampaňské, švihadlo, fixy, přenosnou lahev a další drobnosti. A my, starší, jsme se umístili na 1. místě! To bylo poprvé, co se nám kdy povedl takový úspěch. Domů jsme si odváželi krásný zlatý pohár, velký čokoládový dort, diplom, rakety na líný tenis, bonbóny, dětské šampaňské, odznáčky, broušený skleněný putovní pohár a každý jsme dostali nádhernou zlatou medaili! Myslím, že jsme Pavlovi udělali vekou radost. A nejen jemu. Když nás Pepa odvážel domů, byl taky moc rád.Sotva jsme přijeli, uklidili jsme věci a začali pořádně slavit. Vyhrané šampaňské jsme „bouchli" před hasičárnou, vypili a šli jsme do klubovny. Tady jsme snědli dorty a rozdělili si vyhrané ceny.