Datum :                               11. června 2014   Místo zásahu :                 Žďár u Staré Paky – Slavíkův kopec Druh zásahu :                  Požár lesní paseky Vyhlášení poplachu :          15.26 hod. Výjezd k zásahu :                15.30 hod. Příjezd k zásahu :                15.36 hod. Odjezd na základnu :          16.16 hod. Návrat na základnu :           16.26 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1+3 Činnost jednotky : OPIS ÚO Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, dohašení doutnající lesní paseky po pálení větví z vytěžených stromů ve Žďáru u Staré Paky místní část Nový Svět – Slavíkův kopec, vedle elektrického vedení vysokého napětí směrem na Studenec. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3. Vozidlo DA 12/A 31 v počtu 1 + 2 bylo ponecháno v záloze na základně. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár paseky na ploše asi 10 x 15 metrů na okraji lesního porostu. Požářiště nehořelo plamenem, pouze doutnalo. Na louce vedle paseky se nacházela tři uhašená ohniště po pálení větví z vytěžených stromů. Na místě zásahu se nenacházely žádné osoby. JSDH obce Studenec vytvořila od CAS 32/T 815 dva proudy C-52 na hašení paseky, pro zvýšení hasebního účinku vody bylo použito tuhé smáčedlo pomocí přenosného přiměšovače. Po příjezdu jednotky HZS LBK PS Jilemnice předal velitel JSDH obce Studenec velení na místě zásahu veliteli družstva jednotky PS Jilemnice. Jednotka PS Jilemnice se na místo zásahu dostavila s vozidly CAS 15/MAN a CAS 32/T 815. Po provedení likvidace požáru se hasičské jednotky vrátily na základny.