Na začátku je čas si trochu zavzpomínat:

31.5. jsme se zúčastnili okresní soutěže HRY PLAMEN. Soptíci (nejmladší děti) na této soutěži předvedli vše, co celé jaro trénovali a ikdyž skončili na posledním místě, zasloužili si za své výkony ještě jednu odměnu. V pondělí 2.6. jsme vyndali úzké hadice a stříkali jsme na nástřikové terče. Když se děti vystřídaly, přinesli jsme opravdové džberové stříkačky a zkusili jsme, jakou mají děti sílu. Byli jsme překvapeni, neboť sílu Soptíci mají a pumpování jim šlo úplně samo. Kdo nechtěl stříkat, mohl jezdit slalom mezi kužely na koloběžkách. Pak následovala ještě sladká odměna v podobě zmrzliny. Při příchodu ze zmrzliny se jedno hasičské auto schovalo za balónky, které si děti odnesly spolu s drobností domů. Všem dětem ještě jednou moc děkuji za skvělé reprezentování SDH Studenec.

Červen utekl jako voda a už tu byl poslední hasičák tohoto roku. V pondělí 23.6. se Soptíci sešli na dětském hřišti na společném opékání s rodiči. Po příchodu jsme si zavzpomínali na celý rok. Co jsme dělali, kde jsme byli, co jsme zažili... Každý dostal zlatou "Soptíkovu" medaili. Všichni si ji zasloužili za svojí práci během celého roku. Oslava pokračovala bouchnutím dětského šampáňa a opékáním špekáčků.

Nakonec jsme si popřáli krásné slunečné prázdniny. A moc se těším, že se opět v září sejdeme.

Děkuji všem rodičům a pomocníkům, kteří mi s dětmi během celého roku pomáhali.

Vedoucí mladých hasičů Soptíků: Miroslava Vanclová