Datum : 03. září 2009 Místo zásahu : Zálesní Lhota před domem č.p. 129 Druh zásahu : Pád stromu na dráty elektrického vedení Vyhlášení poplachu : 17.27 hod. Výjezd k zásahu : 17.32 hod. Příjezd k zásahu : 17.55 hod. Odjezd na základnu : 18.25 hod. Návrat na základnu : 18.34 hod. Technika + počet hasičů : DA 12/A 31 v počtu 1 + 8 Činnost jednotky : OPIS Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, spadlé stromy vlivem silného větru na dráty elektrického vedení mezi Studencem a Zálesní Lhotou. Dráty elektrického vedení spadly na silnici. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s DA 12/A 31. JSDH obce Studenec se nachází v Zálesní Lhotě, místo zásahu nebylo nalezeno, velitel jednotky žádá radiostanicí OPIS Semily o upřesnění místa zásahu. Jednotka se vrací zpět na hlavní silnici od Studence k odbočce na Zálesní Lhotu. Na místo se dostavil člen JSDH obce Studenec soukromým osobním vozidlem Škoda Octavia a po dohodě s velitelem jednotky provádí průzkum silnice Zálesní Lhota – Martinice a poté silnice Zálesní Lhota – Dolní Branná. Místo zásahu nebylo nalezeno. Situace ohlášena mobilním telefonem na OPIS Semily s žádostí o upřesnění místa zásahu. OPIS Semily oznamuje, že nic bližšího k místu zásahu nevědí. Osobním vozidlem Škoda Octavia proveden průzkum silnice Zálesní Lhota – Horní Kalná. Člen jednotky, provádějící průzkum osobním vozidlem, hlásí mobilním telefonem veliteli jednotky, že se místo zásahu nachází na konci Zálesní Lhoty směrem na Horní Kalnou před domem č.p. 129. Jednotka odjíždí na místo zásahu s DA 12/A 31. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že vlivem silného větru došlo k přelomení kmenu listnatého stromu – břízy a k pádu stromu na louku vedle silnice. Padající strom strhl dráty elektrického vedení, které spadly na vozovku. Silniční provoz je na místě zásahu zastaven. Jedná se o dráty nízkého napětí od trafostanice k obytným domům. Velitel jednotky hlásí situaci mobilním telefonem na OPIS Semily, které oznamuje veliteli zásahu, že pohotovost elektrorozvodných závodů je vyrozuměna, ale neví kdy se dostaví na místo zásahu. Pomocí zkoušečky bylo zjištěno, že spadlé dráty elektrického vedení na silnici nejsou pod napětím a poté byly dráty pomocí izolovaných pákových nůžek přestřiženy a odstraněny ze silnice. Po obnovení silničního provozu na místě zásahu se JSDH obce Studenec vrací na základnu.