V úterý 23.09.2014 od 17.30 hodin a v sobotu 27.09.2014 od 08.30 hodin byl proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik proběhl ve Studenci v objektu bývalé mateřské školky č.p. 5 u kostela. Jedná se o objekt v majetku Obce Studenec. Tématem výcviku bylo hašení požáru, vyhledávání a záchrana osob v objektu. Prostor bývalé třídy starších dětí ve 2.NP byl zakouřen pomocí mlhátoru na nulovou viditelnost. V zakouřené místnosti s překážkami z nábytku byly schovány 3 děti. Jedno dítě bylo schováno mimo zakouřený prostor ve 2.NP. Vozidla CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 byla odstavena u chodníku na krajnici silnice před objektem. Po seznámení s programem výcviku byly vytvořeny skupiny po 4 hasičích - 3 hasiči s dýchacím přístrojem + strojník CAS 32/T 815. Každý účastník výcviku provedl uživatelskou kontrolu dýchacího přístroje před použitím. Po ustrojení do zásahových oděvů, přileb, rukavic a nasazení dýchacích přístrojů vytvořila čtyřčlenná skupina hasičů od CAS 32/T 815 proud C-52 do zahrady pod školkou a zadním vchodem po schodišti do objektu. Úkolem průzkumné skupiny bylo provést průzkum objektu jako při skutečném zásahu, místo „požáru“ ani počty osob v objektu hasiči předem neznali. Nalezené osoby byly vyvedeny mimo objekt pomocí dýchacích přístrojů pro nouzový únik SPIROSCAPE HP 15. Po ukončení průzkumu a zavodnění proudu C-52 byl proveden výstřik vody oknem ve 2.NP. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu, kde bylo provedeno vyhodnocení výcviku.