Ve čtvrtek 23. října 2014 se konala od 16.30 hodin odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 30.10.2014. Praktická část odborné přípravy, která byla zaměřena na práce ve výškách, probíhala na vnějším požárním schodišti Základní školy ve Studenci. Při výcviku byly procvičeny základní lanové techniky, uzly, sebejištění, pracovní polohování, slaňování, jištění a spouštění osob a materiálu, povely a signály používané při práci ve výškách. Dále probíhala teoretická část školení v hasičárně. Byla probrána témata týkající se činnosti hasičských jednotek při povodních dle Bojového řádu jednotek PO. Posledním tématem byla komunikace v hasičské jednotce pomocí radiostanic, signály pro dodávku vody a varovné signály.