Datum : 13. září 2009 Místo zásahu : Jilemnice ul. Žižkova – sportovní stadion Druh zásahu : Zapaření hromady dřevěných štěpků Vyhlášení poplachu : 16.31 hod. Výjezd k zásahu : 16.39 hod. Příjezd k zásahu : 16.47 hod. Odjezd na základnu : 17.29 hod. Návrat na základnu : 17.40 hod. Technika + počet hasičů : DA 12/A 31 v počtu 1 + 9 Činnost jednotky :

OPIS Semily vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár hromady dřevěných štěpků v Jilemnici ul. Žižkova na sportovním stadionu vedle fotbalového hřiště. JSDH obce Studenec vyjíždí k zásahu s DA 12/A 31, dle sdělení OPIS Semily není na místě potřeba cisterna, ale větší počet hasičů. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o hromadu dřevěných štěpků na ploše asi 30 x 10 metrů s výškou až 3 metry. Hromada se nachází na asfaltové ploše vedle fotbalového hřiště, došlo k zapaření štěpků, z hromady vychází pára a hrozí, že dojde ke vznícení štěpků. Na místě zásahu se nachází jednotka PS Jilemnice a JSDH obce Jilemnice. Technické služby města Jilemnice navozily na asfaltovou plochu větve ze stromů a keřů vyvrácených a polámaných po silném větru na území města a poté bylo provedeno jejich rozštěpkování. Jednotky provedly rozhrabání a přeházení štěpků v místech nejvyšší teploty pomocí lopat a vidlí. Po provedení kontrolního měření teploty uvnitř hromady a vyloučení nebezpečí vzniku požáru se jednotky vrátily na základny.