Ve čtvrtek 10. září 2009 se konala od 17.00 hodin odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 17.09.2009. V úvodu odborné přípravy byla probrána taktika zásahu a bezpečnost práce při odchytu a likvidaci nebezpečného hmyzu (vosy, včely, sršně). Členové jednotky se seznámili s novým ochranným oblekem proti bodavému hmyzu a nacvičili si jeho oblékání. Poté bylo probráno použití pěny k hašení požáru, taktika zásahu při použití pěny, druhy pěny a pěnidel, způsoby výroby pěny. Praktická část výcviku s pěnou probíhala na cestě a louce za hasičárnou. Členové jednotky si vyzkoušeli výrobu střední a těžké pěny pomocí přenosného přiměšovače a pomocí přiměšovače ve vozidle CAS 32/T 815. Po ukončení výcviku s pěnou pokračovala odborná příprava probráním úkolů jednotek PO na úseku civilní ochrany a ochrany obyvatelstva. Posledním tématem školení byly zásady bezpečné a defenzivní jízdy pro jízdu vozidlem uplatňujícím právo přednostní jízdy.

První termín výcviku 10.09.2009 :

Druhý termín výcviku 17.09.2009 :