Letos naše poslední soutěž. Ne všichni totiž budeme moct po prázdninách, v dalším roce, dál soutěžit. Alespoň za děti ne, mnoha z nás je už patnáct let. A jestli se povede dát dohromady dorost, kdo ví. Rozhodli jsme se proto, že na této soutěži budeme bojovat o co nejlepší výsledek. Tohle bylo naše družstvo: Martin Hylmar, Anežka Tauchmanová, Zdenča Grofová, Tomáš Vancl, Vojta Hák, Anička Háková, Kája Grofová náhradník: Káťa Hylmarová řidič: Jirka Vancl Místo Pavla, který byl v zaměstnání a přijel za námi až kolem 12 h, jel jako dozor Ondra Beneš.   Asi v 11 hodin začalo slavnostní uvítání. Družstev ve starší kategorii přijelo 8, v mladší jen jedno. My jsme si vylosovali startovní číslo 3. První útok jsme zvládli v rekordním čase - 30,98 s, a to se ještě musely naplnit terče, nestačilo se jen napoprvé dobře trefit. Potom jsme si došli na oběd - klobásu. Po přestávce jsme k provedení druhého útoku nastoupili jako 6., šlo se odzadu. Věřili jsme si, že se nám to povede pod 30 s. To se ale nestalo. Pravá proudnice se ze začátku nějak nemohla trefit do terče, a čas neúprosně ubíhal. Ani tento výsledek - 38,75 s - nebyl nejhorší. Měli jsme štěstí, že se tu počítal vždy nejlepší dosažený čas. Sotva poslední družstvo odzávodilo, začalo silně pršet a přišla bouřka. Vyhlášení výsledků se proto konalo pod střechou. Z tabulky jsme už věděli, jak to s námi dopadlo. Měli jsme obrovskou radost - vyhráli jsme první místo a skvěle tak zakončili sezónu. Dostali jsme pohár, diplom a prospekty o okolí Rovenska. Pak už byl čas na odjezd. A jaká by to byla cesta domů, kdybychom se nestavili v Jilemnici na točené zmrzlině!   Ten den večer se konala ještě jedna akce, bylo to opékání vuřtů za hasičárnou. Po 19. h se začalo s přípravami. Bylo potřeba nanosit lavičky, dřevo, rozdělat oheň...a mohlo se začít. Tentokrát si každý opekl to, co si z domu přinesl. K tomu jsme popíjeli vyhrané lahve vína a kořalky. Účast byla velká - obě družstva mužů i žen, a několik dalších dospělých. U ohýnku bylo příjemně, kolem půl deváté nás ale překvapil pořádný liják a bouřka. Utíkali jsme se schovat do hasičárny. Odtud se nám za chvíli naskytl nádherný pohled na duhu. Byly dokonce dvě nad sebou, a ta zadní byla krásně jasná. Když přestalo pršet, duha zmizela a my se vrátili k ohni. Přivítal nás svým hřejivým teplem a zlepšil nám náladu. Zábava pokračovala dál. Jedlo se, pilo, povídalo a vydrželi jsme zde až dlouho do noci.    Další den, 4. 7., jeli na soutěž do Rovenska studenečtí „muži". Tohle bylo jejich družstvo: Vilda Hák, Ondra Beneš, Míra Hylmar, Vojta Hák, Jindra Slavík, Pavel Hylmar, Standa Horáček řidič: Libor Exner   Kluci soutěžili na 3 „béčka" a nástřikové terče. Oba útoky se jim celkem povedly. Některá družstva však měla daleko silnější mašiny než oni, a tak byla rychlejší. Kluci nakonec skončili na 11. místě ze 17, a to je taky pěkný výsledek.