Datum :                               05. prosince 2014 Místo zásahu :                   Studenec č.p. 293                     Druh zásahu :                     Požár sazí v komíně obytného domu Vyhlášení poplachu :         14.39 hod. Výjezd k zásahu :               14.43 hod. Příjezd k zásahu :               14.46 hod. Odjezd na základnu :         15.33 hod. Návrat na základnu :          15.37 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3                                                 DA 12/A 31 v počtu 1 + 1 Činnost jednotky : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár sazí v komínovém tělese v obytném domě ve Studenci č.p. 293. JSDH obce Studenec prováděla s CAS 32/T 815 v počtu 1 + 1 mytí váhy pro nákladní vozidla v kamenolomu firmy Zetka Strážník a.s. Studenec. Po vyhlášení poplachu se jednotka vrátila na základnu. JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31. Při příjezdu JSDH obce Studenec se již na místě zásahu nacházela jednotka HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN a AZ 30/Mercedes. Průzkumem bylo zjištěno, že k rozšíření požáru mimo komínové těleso nedošlo a komínové těleso nebylo požárem poškozeno. Jednotka PS Jilemnice prováděla srážení hořících sazí v komínovém tělese pomocí vymetací růžice. JSDH obce Studenec vybírala saze z komínového tělesa vybíracími dvířky v suterénu objektu do plechové nádoby. Saze byly vynášeny mimo objekt. Po vyčištění komínového tělesa se hasičské jednotky vrátily na základny.