Datum :                               07. prosince 2014 Místo zásahu :                 Studenec od „Lípy“ k poště Druh zásahu :                 Únik motorové nafty na silnici   Vyhlášení poplachu :          10.09 hod. Výjezd k zásahu :               10.13 hod. Příjezd k zásahu :               10.15 hod. Odjezd na základnu :         11.00 hod. Návrat na základnu :           11.02 hod. Technika + počet hasičů : DA 12/A 31 v počtu 1 + 4 Činnost jednotky : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, únik ropné látky na silnici ve Studenci v úseku od křižovatky u kostela ke křižovatce „U Lípy“. JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s DA 12/A 31. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že došlo k úniku motorové nafty z neznámého vozidla. Na křižovatce „U Lípy“ se nacházela na komunikaci skvrna 1,5 x 3 metry a znečištění komunikace motorovou naftou pokračovalo v šířce 10 – 20 cm u pravé krajnice směrem ke kostelu. Na místo zásahu se dále dostavila jednotka HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN. Hasičské jednotky zasypaly uniklou motorovou naftu sorbentem na silnici v úseku od křižovatky „U Lípy“ po autobusovou zastávku u pošty v délce 770 metrů. Po ukončení zásahu se hasičské jednotky vrátily na základny.