Ve středu 17.12.2014 od 16.30 hodin a v sobotu 20.12.2014 od 09.00 hodin byl proveden praktický výcvik nositelů dýchací techniky JSDH obce Studenec. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Výcvik proběhl ve Studenci na vnějším požárním schodišti na budově Základní školy č.p. 367. Tématem výcviku bylo použití dýchacího přístroje při velké fyzické zátěži. Členové jednotky odjeli na místo výcviku vozidlem DA 12/A 31. Po seznámení s programem výcviku byly vytvořeny skupiny po 3 hasičích. Každý účastník výcviku provedl uživatelskou kontrolu dýchacího přístroje před použitím. Po ustrojení do zásahových oděvů, přileb, rukavic a nasazení dýchacích přístrojů byl zahájen praktický výcvik. Tříčlenná skupina prováděla transport tří plastových nádob s vodou o objemu 25 litrů opakovaně po schodišti do 4.NP a zpět. Výcvik byl ukončen po vyčerpání vzduchu z tlakové lahve dýchacího přístroje. Po provedení úklidu použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu, kde bylo provedeno vyhodnocení výcviku.