Ve čtvrtek 05. února 2015 se konala od 17.00 hodin odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 12.02.2015. Školení probíhalo teoreticky v klubovně hasičárny ve Studenci. Nejprve byla vyhodnocena činnost hasičské jednotky v roce 2014 - zásahy, odborná příprava, doplnění výbavy, údržba techniky atd., poté byli členové jednotky seznámeni s plánem činnosti JSDH obce Studenec na rok 2015. Dále byla proškolena témata týkající se bezpečnosti práce při činnostech vykonávaných v hasičské jednotce, používání ochranných pomůcek při zásahu a nebezpečí u zásahu dle Bojového řádu jednotek PO. V další části odborné přípravy proběhlo seznámení s Řádem analogové rádiové sítě Hasičského záchranného sboru ČR a součinnosti v integrovaném záchranném systému a byl zopakován praktický spojový provoz pomocí přenosných a vozidlových radiostanic v analogové radiové síti.