Datum : 12. února 2015 Místo zásahu : Jilemnice ul. Ambrožova č.p. 1212 Druh zásahu : Požár kuchyně bytu ve 2.NP Vyhlášení poplachu : 22.09 hod. Výjezd k zásahu : 22.13 hod. Příjezd k zásahu : 22.21 hod. Odjezd na základnu : 22.51 hod. Návrat na základnu : 23.04 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3 Činnost jednotky : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár kuchyně v bytovém panelovém domu v Jilemnici ul. Ambrožova č.p. 1212. JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s CAS 32/T 815. Při příjezdu JSDH obce Studenec se již na místě zásahu nacházela jednotka HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN a AZ 30/Mercedes a JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ. Jednalo se o požár v kuchyni bytu ve 2.NP v panelovém domě o 6.NP. Na elektrickém sporáku byla ponechána bez dozoru na zapnuté plotýnce pánvička s olejem, který začal hořet a požár se rozšířil na digestoř nad sporákem. Po neúspěšném pokusu o uhašení požáru opustila nezraněná uživatelka byt. Jednotka PS Jilemnice vytvořila od CAS 15/MAN vysokotlaký proud v dýchacích přístrojích do kuchyně bytu ve 2.NP. Vysokotlaký proud byl ponechán v záloze a požár byl uhašen ručním hasícím přístrojem. K rozšíření požáru na další zařízení kuchyně nedošlo. Odvětrání zakouřeného bytu bylo provedeno otevřením oken. Hasičské jednotky provedly kontrolu bytů na podlažích pod a nad požárem zasaženým bytem. Po odvětrání bytu a závěrečném průzkumu odeslal velitel zásahu JSDH obce Studenec na základnu.