Kolem 14. h jsme nasedli do avie a vyjeli na cestu v tomto složení: Markétka Jezdinská, Kája Grofová, Pavel Horáček, Štěpán Kuřík, Zdenča Grofová, Tomáš Vancl, Adam Jezdinský. řidič: Pepa Vancl    Náš cíl byla Jilemnice, kde nám Pepa zařídil návštěvu tamější hasičské zbrojnice. A to dokonce i s průvodcem – Jirkou Vanclem, který byl právě ve službě. Ten se nás hned po příjezdu ujal a nejprve nás provedl obytnou částí hasičárny. Měli jsme tak možnost prohlédnout si společenskou místnost (tady nás nejvíc zaujalo akvárium se spoustou rybiček), ložnice, kanceláře, spojárnu (i s vysvětlením různých přístrojů), uniformy… a dokonce jsme si mohli zkusit sjet po tyči jako opravdoví požárníci. Potom jsme se přesunuli do garáží. Jirka s Pepou nám podrobně ukázali různá hasičská auta včetně všeho, co se nalézalo uvnitř – jako např. protichemický oblek, hydraulické nůžky a rozpínák (i s ukázkou toho, jak fungují), speciální oblek do velkého žáru, ventilátor pro odvětrání kouře, fixační límec, dýchací přístroje… Překvapilo nás, kolik zajímavých věcí jsme se dozvěděli. Moc se nám to líbilo. Poděkovali jsme Jirkovi, rozloučili se s ním a vyrazili k domovu. Cestou nás čekala už jen zastávka v cukrárně na zákusky a zmrzlinu.