Ve čtvrtek 26. března 2015 a v sobotu 28. března 2015 proběhl praktický výcvik členů JSDH obce Studenec, kteří jsou oprávněni používat motorové řetězové pily STIHL 026 a STIHL MS 271, kterými je jednotka vybavena. Členové jednotky si vybrali jeden z uvedených termínů. Při výcviku byly zopakovány zásady bezpečnosti práce, obsluha a údržba pily a taktické postupy při používání motorové řetězové pily. Výcvik probíhal ve Studenci „U Lípy“ č.p. 44 - Šírovi v lesním porostu vedle louky na pozemku za obytným domem. Doprava na místo výcviku byla zajištěna vozidlem DA 12/A 31. Členové jednotky prováděli kácení a odvětvování stromů ( břízy a modříny ), rozřezání klád na špalky o délkách 30 a 90 cm. Při sobotním termínu se na místo výcviku dostavil p. Mečíř Petr s lesním kolovým traktorem LKT 80, pomocí lanového navijáku zajistil stromy, které byly nahnuté na druhou stranu od louky a poté je porazil. Po ukončení výcviku se jednotka vrátila s DA 12/A 31 na základnu.