Ve dnech 08. a 13.října 2009 proběhl praktický výcvik členů JSDH obce Studenec, kteří jsou oprávněni používat motorovou řetězovou pilu STIHL 026, kterou je jednotka vybavena. Členové jednotky si zopakovali zásady bezpečnosti práce a taktické postupy při používání motorové řetězové pily. Výcvik probíhal v prvním termínu dne 08.10.2009 v obecním lesním porostu ve Studenci „Na Smítech“ s příjezdem od Nedaříže. Zde bylo provedeno odvětvení několika přelomených a vyvrácených stromů. Klády byly rozřezány na určené délky a poté se členové jednotky přesunuli na skládku klád palivového dřeva vedle lesního porostu. Palivové dřevo určené k prodeji bylo rozřezáno na metr dlouhé kusy, silné klády byly rozřezány na kusy kratší. Druhý termín výcviku probíhal dne 13.10.2009 v Roztokách u Jilemnice (směr Karlov) v lesním porostu farnosti Studenec – Roztoky u Jilemnice. Zde bylo prováděno odvětvování polomových stromů a klády byly poté rozřezány na určené délky.