Datum : 16. října 2009 Místo zásahu : Studenec „U lípy“ vedle domu č.p. 296 Druh zásahu : Odstranění spadlé větve ze silnice Vyhlášení poplachu : bez poplachu Výjezd k zásahu : 18.38 hod. Příjezd k zásahu : 18.40 hod. Odjezd na základnu : 19.03 hod. Návrat na základnu : 19.08 hod. Technika + počet hasičů : DA 12/A 31 v počtu 1 + 3 Činnost jednotky : Veliteli JSDH obce Studenec ohlásil osobně p. Marek Miloslav spadlou silnou větev ze stromu na silnici ve Studenci „U lípy“, silnice je neprůjezdná. Velitel JSDH obce Studenec ohlásil situaci radiostanicí na OPIS Semily a vyrozuměl potřebné členy jednotky pomocí mobilního telefonu. Po příjezdu jednotky s vozidlem DA 12/A 31 na místo zásahu bylo zjištěno, že vlivem těžkého mokrého sněhu došlo k ulomení větve o průměru asi 40 cm z listnatého stromu ( jasanu ) vedle silnice. Spadlá větev zablokovala celou šířku silnice. Jednotka provedla rozřezání větve pomocí motorové řetězové pily a odklizení mimo silnici. Po zametení pilin, drobných větviček a listů z vozovky pomocí koštěte byl na místě zásahu obnoven silniční provoz a jednotka se vrátila na základnu.