Koncem září 2009 byl zjištěn mírný únik pěnidla hladinoměrem v nástavbě vedle vodního čerpadla na vozidle CAS 32/T 815. Ve firmě THT s.r.o. Polička byl objednán nový hladinoměr pěnidla. Po jeho doručení jsme v pondělí 26.10.2009 v 17 hodin zahájili výměnu hladinoměru. Celá akce se zdála teoreticky docela jednoduchá, ale hned na začátku se ukázalo, že bude veselo. A bylo. Abychom nemuseli vypouštět 800 litrů pěnidla z nástavby vozidla, tak jsme se rozhodli provést zaškrcení gumové hadice mezi nádrží s pěnidlem a hladinoměrem pomocí truhlářské svěrky. Po zkušebním zmáčknutí gumové hadice rukou bylo zjištěno, že je hadice silně zpuchřelá, došlo k jejímu prasknutí a pěnidlo začalo odkapávat. Pod místo úniku byl položen plastový kbelík a k vozidlu byla donesena plastová nádrž o objemu 1200 litrů. Pěnidlo bylo vypouštěno přes sací nástavec do kovové vany a odtud přečerpáváno elektrickým ponorným čerpadlem do připravené plastové nádrže. Po přečerpání pěnidla byl vyměněn hladinoměr i s propojovací hadicí. To jsme již měli pěnidlo téměř všude a bylo jasné, že po návratu domů při sprchování nebudeme muset použít mýdlo ani šampon a pěny bude jistě dostatek. Přečerpání pěnidla elektrickým ponorným čerpadlem zpět do nádrže ve vozidle již nebyl problém. Poté byl proveden proplach vodního čerpadla vozidla CAS 32/T 815 od pěnidla a omytí použitého nářadí, hadic a elektrického čerpadla. Po omytí vozidla CAS 32/T 815 a parkoviště před hasičárnou pomocí proudu C-52 od hydrantu jsme hasičárnu opouštěli ve 22.15 hodin.