Ve čtvrtek 22. října 2009 se konala od 17.00 hodin odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl ve čtvrtek 29.10.2009. Školení probíhalo teoreticky v klubovně hasičárny ve Studenci. Hlavní část odborné přípravy byla věnována radiovému spojení v hasičských jednotkách. Po seznámení členů jednotky s Řádem analogové rádiové sítě Hasičského záchranného sboru ČR a součinnosti v integrovaném záchranném systému bylo probráno ovládání radiostanic, navazování spojení, předávání zpráv, zásady radiového provozu při komunikaci v družstvu a organizace spojení u zásahu. Dalším tématem školení byla obsluha, použití a údržba motorových stříkaček a agregátů. Posledním tématem odborné přípravy bylo seznámení s pravidly násilného pronikání do objektu.