Krátce před 8 h ranní jsme vyrazili na cestu. Hustě sněžilo a na silnici bylo spoustu sněhu, ale dojeli jsme zásluhou pana řidiče dobře. Ten nám před zahájením popřál hodně štěstí a odjel domů. V čistecké sokolovně se na nástupu sešlo celkem 10 družstev, z toho 5 bylo ze Studence. Naše ZŠ postavila 2 družstva, my, jako hasiči, jsme dali dohromady 3, ve složení: družstvo A: Martin Kupec, Zdenda Hanzlík, Michal Pacholík + brankář Tomáš Klouček družstvo B: Vojta Hák, Kuba Hylmar, Káťa Marková + brankář Martin Hylmar družstvo C: Kája Grofová, Anča Háková, Markétka Jezdinská + brankář Matěj Kuřík Trenérem a vedoucím byl Míra Hylmar, řidičem Pepa Vancl.   Děti byly rozděleny do dvou kategorií, v mladší byly 4 týmy a ve starší 6. Hrací čas byl 2×5 minut. Nestřílelo se tu na brány, ale na žíněnky. U malých hrála družstva na způsob „každý s každým", starší byli ve 2 skupinách a z těch pak vítězové hráli mezi sebou o umístění.   Na všech hráčích bylo vidět, s jakým odhodláním se pouštějí do zápasů, ať už nakonec dopadly jakkoliv. Velmi nerozhodný boj byl mezi naším áčkem a družstvem místních. Skončilo se remízou a na řadu tak přišly penalty (každý hráč se měl přes celé hřiště trefit do nechráněné žíněnky), ve kterých se rozhodlo až ve 2. kole. A to pro nás znamenalo porážku. V dalších zápasech si naši nevedli špatně, ale občas měli moc silné soupeře. Zajímavým okamžikem bylo, když náš osmiletý Kuba dal gól klukům z 9. třídy, nebo také branka Aničky deváťákům. Skvělí tu byli kromě hráčů i fanoušci, kteří mohutně svá družstva povzbuzovali. Když naši nehráli, koupil Míra všem párek, limonádu a tatranku. Na posilnění, aby se jim lépe hrálo.   Netrvalo ani moc dlouho a všechny zápasy byly odehrané. Nastalo dlouho očekávané vyhlášení výsledků. Naše družstvo A skončilo na 3. místě, B na 4. místě a C na 6. místě. A co děti vyhrály? Diplom, bonbóny Lipo a dětské šampaňské. Speciální cenu - rakety na líný tenis - dostalo naše C družstvo. Jako odměnu za to, jak holky statečně bojovaly proti starším klukům.  Pepa nás odvezl zpět do Studence, kde děti před hasičárnou bouchly své vyhrané šampaňské. A po převlečení ze svítivě žlutých hasičských triček následoval rozvoz do Zálesní Lhoty a po Studenci. To aby se nám hráči cestou domů náhodou neproměnili ve sněhuláky.