Kolem 13 h jsme dorazili do Jilemnice do bazénu, kde uspořádali jilemničtí hasiči štafetové závody v plavání. Bylo nás celkem 9: Kája Grofová, Matěj Kuřík, Káťa Hylmarová, Pavel Horáček, Markétka Jezdinská, Anča Háková; náhradník Bětka Kuříková; dozor Zdeňa Grofová a Jirka Vancl (který byl zároveň i řidičem).    Po převlečení do plavek přišla na řadu jako první štafeta 6×25 m. Naši závodili v kategorii mladších, ve které byla celkem 3 družstva. Děti se rozdělily na dvě skupiny po třech a každá byla na jednom kraji bazénu. Po odstartování každý přeplaval libovolným způsobem co nejrychleji celý bazén a jakmile se dotkl okraje, mohl vystartovat další. Naši měli závod odplavaný tak rychle, že si nejdřív rozhodčí mysleli, že jsme snad jednoho člena vynechali. Děti byly nadšené, jak se jim to povedlo. Po mladších následovala kategorie starších, zastoupená 4 družstvy. Po nich měly děti na chvíli volný program. Dále následovala (už mimo závod) štafeta na destičkách. Tu si dokonce zkusili také dospělí hasiči, mezi kterými byl i Jirka. Potom se bazén přehradil a přinesly se branky a míček na vodní pólo. Mezi prvními, kdo si zahráli tuto hru, byl náš Jirka a jilemnický pan Roman Kouba. Po chvíli se ke každému z nich přidaly děti a zápas mohl začít. Naši v něm nakonec zvítězili 10:6. Pak už byla až do konce volná zábava. Děti, a hlavně Jirku, nejvíc bavilo lovení puků. Spoustu legrace si ale užili i při různých hrách, potápění, na destičkách, shazování se do vody... Dětem se hlavně líbilo, že si s nimi Jirka tak pěkně celou dobu hrál. A to nejen s našimi.   Před 16 h se začalo s vyhlašováním výsledků. Nás nejprve omylem vyhlásili na 2. místě, ale pak si uvědomili, že jsme vlastně skončili 1. a svou chybu napravili. Cestou domů jsme měli v úmyslu zastavit se ještě v nějaké cukrárně na zákusek, ale v Jilemnici i ve Studenci měli bohužel zavřeno. Tak nás Jirka už jen rozvezl domů, abychom po koupání neprochladli.