V pátek 27. listopadu 2009 se od 18 hodin konala ve společenské místnosti obecního úřadu ve Studenci Výroční valná hromada SDH Studenec. Nejprve se ujal slova starosta sboru Vašek Vancl, který přivítal přítomné členy studeneckého sboru, starostu Obce Studenec Jiřího Ulvra, místostarostu Obce Studenec Josefa Bouru , zástupce HZS Libereckého kraje velitele hasičské stanice v Jilemnici npor. Koubu Romana a zástupce okolních hasičských sborů. Po přečtení programu valné hromady předal starosta sboru slovo jednatelce sboru Slávče Stránské. Ta přednesla zprávu o činnosti hasičů ve Studenci a minutou ticha jsme uctili památku členů sboru, kteří zemřeli v uplynulém roce. S činností nejmladších hasičů na jejich pravidelných pondělních schůzkách, účasti na soutěžích a dalších akcích seznámila přítomné Mirka Vanclová. Poté následovala zpráva o činnosti výjezdové jednotky hasičského sboru, kterou přednesl velitel sboru Vancl Josef ml. Seznámil přítomné s činností jednotky v uplynulém roce, s novým vybavením jednotky a se zásahy a cvičeními, kterých se jednotka zúčastnila. Zprávu o pohybu a stavu financí v pokladně sboru podala Lída Mečířová. Dále vystoupil Vancl Josef st., který seznámil přítomné s průběhem opravy historického praporu studeneckého sboru. Prapor vlastní sbor od roku 1894 a v letošním roce proběhla jeho oprava. Po vystoupení starosty Obce Studenec Jiřího Ulvra již následovala diskuze, ve které nejprve promluvil velitel hasičské stanice v Jilemnici npor. Kouba Roman, který kladně hodnotil spolupráci naší hasičské jednotky s HZS Libereckého kraje. V diskuzi dále vystoupili zástupci z okolních hasičských sborů. Po ukončení diskuze následovalo občerstvení a poté volná zábava.