Datum :                             11. května 2015 Místo zásahu :                  Jilemnice ul. Jana Weisse č.p. 1205 Druh zásahu :                   Zakouření bytu v panelovém domě   Vyhlášení poplachu :      21.19 hod. Výjezd k zásahu :             21.25 hod. Příjezd k zásahu :             Odjezd na základnu :       21.30 hod. Návrat na základnu :       21.44 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3 Činnost jednotky : KOPIS HZS LBK vyhlašuje poplach JSDH obce Studenec, požár bytu v panelovém domu v Jilemnici ul. Jana Weisse č..p. 1205. JSDH obce Studenec vyjela k zásahu s CAS 32/T 815. Cestou k zásahu odvolalo KOPIS HZS LBK radiostanicí JSDH obce Studenec zpět na základnu, jednotka již nebyla na místě zásahu potřeba. JSDH obce Studenec se v Martinicích otočila a vrátila se na základnu. Na místo zásahu se dostavila jednotka HZS LBK PS Jilemnice s CAS 15/MAN a AZ 30/Mercedes a JSDH obce Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ. Na chodbě před bytem byl cítit spálený olej a uvnitř pískal kouřový požární hlásič. Dle sousedů se uvnitř bytu měl nacházet uživatel bytu. Po silném bouchání na dveře bytu uživatel bytu otevřel dveře a oznámil veliteli zásahu, že v obývacím pokoji usnul a v kuchyni ponechal bez dozoru na zapnutém sporáku pánvičku s olejem. K požáru nedošlo, kouř z bytu byl odvětrán otevřením oken. Na místo zásahu se dostavila ZZS LBK pracoviště Jilemnice a provedla kontrolu zdravotního stavu uživatele bytu, zda se nenadýchal kouře. Po ukončení zásahu se hasičské jednotky vrátily na základnu.