Datum : 03. ledna 2010 Místo zásahu : Studenec u Obecního úřadu Druh zásahu : Vyproštění zapadlého autobusu Vyhlášení poplachu : bez poplachu Výjezd k zásahu : 20.43 hod. Příjezd k zásahu : 20.45 hod. Odjezd na základnu : 22.23 hod. Návrat na základnu : 22.26 hod. Technika + počet hasičů : CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3 Činnost jednotky :

JSDH obce Studenec vyjíždí s CAS 32/T 815 vyprostit zapadlý autobus na místní komunikaci ve Studenci mezi Obecním úřadem a domem č.p. R-8. Vyrozumění členů jednotky provedeno mobilním telefonem. Výjezd nahlášen mobilním telefonem na OPIS ÚO Semily. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o autobus Karosa C 954 na lince Špindlerův Mlýn – Praha, ve kterém cestuje asi 10 osob. Řidič autobusu omylem odbočil ze silnice na místní komunikaci, po ujetí asi 150 metrů se pokoušel vycouvat, levou stranou sjel mimo komunikaci a zapadl na louce zhruba v 19.30 hodin. Pokus o vyproštění autobusu pomocí traktoru, před příjezdem JSDH obce Studenec, byl neúspěšný. Místní komunikace byla pokryta vrstvou zledovatělého sněhu, proto jednotka odstavila vozidlo CAS 32/T 815 na parkoviště u Obecního úřadu. Průzkumem bylo zjištěno, že vyproštění autobusu pomocí CAS 32/T 815 není na kluzké komunikaci možné. Velitel zásahu žádá telefonem OPIS ÚO Semily o povolání jednotky PS Semily s vyprošťovacím jeřábem AV 14/T 815 a jednotky PS Jilemnice s CAS 25 K/LIAZ z důvodu zajištění vzduchových zvedacích vaků pro případ nutnosti zvednutí autobusu a podložení zapadlých kol. Dále byl na místo zásahu povolán traktor s posypovým vozem firmy Zetka Strážník a.s. Studenec, který provedl posyp kluzké komunikace štěrkem. Po soustředění techniky bylo provedeno vyproštění zapadlého autobusu pomocí navijáku vozidla AV 14/T 815. Jednotky déle zabezpečily vycouvání autobusu z místní komunikace na silnici a poté se vrátily na základny.