Ve středu 03. června a v pátek 05. června 2015 probíhal výcvik členů JSDH obce Studenec, kteří jsou nositeli dýchací techniky. Výcvik probíhal v Zálesní Lhotě na kopci Strážník vedle lyžařské sjezdové tratě. Vozidla CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 byla odstavena na louce vedle polní cesty. Výcvik byl zaměřen na fyzickou zátěž při hašení lesního porostu v nepřístupném terénu. Při obou termínech výcviku bylo krásné slunečné počasí s teplotou 27 stupňů ve stínu. Po seznámení s programem výcviku byly vytvořeny skupiny po 3 a 2 hasičích s dýchacím přístrojem + strojník CAS 32/T 815. Každý účastník výcviku provedl uživatelskou kontrolu dýchacího přístroje před použitím. Po ustrojení do zásahových oděvů, přileb, rukavic a nasazení dýchacích přístrojů vytvořila skupina hasičů od CAS 32/T 815 proud C-52 v délce 160 metrů do kopce po louce k lesnímu porostu na kopci Strážník, převýšení asi 30 metrů. Výcvik byl prováděn s použitím vody a komunikace mezi hasiči probíhala pomocí přenosných radiostanic. Po sbalení použitého vybavení se jednotka vrátila na základnu.