Letos jsme uspořádali už 2. ročník soutěže „O pohár hasičů obce Studenec“. Přípravy nám stejně jako vloni daly dost zabrat – bylo potřeba posekat u rybníka trávu, sehnat sponzory, zajistit stánky, jídlo, pití, vypracovat žádosti o dotaci… Pro nás vlastně samotná soutěž začala už v pátek. Dopoledne kluci vykopali jámu pro podzemní káď, odpoledne jsme pomáhali s nakupováním a navážením věcí. V sobotu ráno jeli kluci už v 5.45 h vyměřovat tratě a stavět stánky. Děti se sešly v 8 h, převlékly se a dorazily na nástup.    děti: Matěj Kuřík, Kája Grofová, Kuba Hylmar, Pavel Horáček, Anča Háková, Káťa Hylmarová, Štěpán Medera; náhradník Johana Zelenková      V 9 h se na zahájení sešlo celkem 9 starších a 4 mladší družstva dětí. Měli dva útoky, čas naměřený elektronickou časomírou se sčítal. Před startem naše nejvíc bavilo hrát za deště a v mokré trávě fotbal a tahle zábava jim vydržela až do večera. V prvním útoku běžel s proudnicí Štěpán M., ve druhém si to zkusila Johana Z. Protože ale už od rána pršelo, měli všichni trochu ztížené podmínky, Menší problém nastal poté, co traktor s vlekem, projíždějící po cestě, omylem přetrhl kabel od časomíry. Právě běžící družstvo si tak po opravě muselo zaběhnout útok znovu. Asi ve 12.30 h se vyhlásily výsledky. Naše děti se umístily na 6. místě, dostaly diplom a spoustu cen. Většina z nich tu zůstávala do odpoledne, kdy soutěžili dospělí. O polední pauze, kdy jsme přestavovali tratě, byla vyhlášena zajímavá soutěž – kdo chytí myš, která tam pobíhala, dostane zadarmo pivo. Myš se ale nakonec podařilo chytit dětem (a to dokonce několikrát), takže z výhry nebylo nic.   Na nástup ve 14 h přijela 2 družstva žen a 5 družstev mužů. My, holky, jsme tedy mohly skončit nejhůř druhé.   ženy: Anča Háková, Nikola Pavlíčková, Mirka Hanzlíková, Maruška Hylmarová, Anča Hylmarová, Jana Horáčková, Zdenča Grofová.    První útok jsme zvládly dobře, zato ten druhý se nám moc nepovedl. Nejdřív v blátě u základny uklouzla členka zapojující rozdělovač. Potom se na levý proud dostal asi příliš velký tlak, protože se hadice s proudnicí otočila, a proudařka tak místo na svůj terč začala stříkat směrem ke druhému terči a všude okolo – samozřejmě ale ne schválně. Ostatní si přitom mysleli, že máme hotovo a jen si hrajeme. První místo jsme tak neobhájily a musel nám stačit stříbrný pohár.    V mužské kategorii nastala trochu změna. Sice měli také jednu káď nadzemní a druhou zakopanou, ale ztížené to bylo ještě tím, že jeden z útoků byl na tři krátké savice + překážka u rozdělovače. Naši kluci z A týmu si věřili už od začátku a nevedli si špatně.   muži A: Martin Hylmar, Pavel Hylmar, Tomáš Vancl, Vojta Hák, Pepa Hák, Jirka Vacek, Mikuláš Krupička.    Podařilo se jim bez problémů nasát jak z podzemní, tak i z nadzemní kádě a rychle zaběhnout zbytek útoku. Nakonec jim výsledný čas stačil na pěkné druhé místo. To kluci z „béčka“ na tom byli stejně. muži B: Standa Horáček, Libor Plecháč, Míra Hylmar, Ondra Beneš, Vilda Hák, Jindra Slavík, Radek Litera. Za oba bezchybně provedené útoky se kluci umístili hned za A, na 3. místě. Tyto výsledky jsme se dozvěděli na závěrečném nástupu kolem 16.30 h. Potom už se jen uklízelo a uklízelo.