Ve čtvrtek 11. června 2015 se konala od 17.00 hodin pravidelná odborná příprava členů JSDH obce Studenec. Náhradní termín pro členy jednotky, kteří se nemohli zúčastnit, byl v úterý 23.06.2014. Odborná příprava byla zahájena na parkovišti před hasičárnou ve Studenci, kde byli členové jednotky seznámeni s taktikou a bezpečností práce při zásahu na odchyt a likvidaci bodavého hmyzu. Všichni si postupně vyzkoušeli oblékání a pohyb v ochranném obleku proti bodavému hmyzu. Dalším tématem byla výroba a použití pěny při hašení požáru. Po probrání teoretické části následoval praktický výcvik s vozidlem CAS 32/T 815 na louce za hasičskou zbrojnicí, kde si členové jednotky vyzkoušeli „hašení“ pomocí těžké a střední pěny. Na závěr odborné přípravy byli členové jednotky seznámeni s Vyhláškou č. 189/2013 Sb., o ochraně dřevin a povolování jejich kácení, ve znění vyhlášky č. 222/2014 Sb. a posledním tématem byla volba hasební látky a její správná aplikace.