Datum :                               18. června 2015 Místo zásahu :                   Studenec č.p. 367 - Mateřská školka                         Druh zásahu :                     Ukázka zásahu v objektu MŠ       Vyhlášení poplachu :         bez poplachu Výjezd k zásahu :               09.35 hod. Příjezd k zásahu :               09.36 hod. Odjezd na základnu :         11.49 hod. Návrat na základnu :           11.50 hod. Technika + počet hasičů :   CAS 32/T 815 v počtu 1 + 3                                                  DA 12/A 31 v počtu 1 + 5                                                       Činnost jednotky : Ve čtvrtek 18. června 2015 v dopoledních hodinách provedla JSDH obce Studenec ukázku zásahu a techniky pro děti v Mateřské školce ve Studenci. Po předchozí dohodě mezi velitelem JSDH obce Studenec a personálem školky byl naplánován začátek akce na 09.30 hodin. V tento čas byl ve školce vyhlášen cvičný požární poplach a personál školky provedl evakuaci dětí mimo objekt na zahradu vedle školky. S touto činností byly děti předem seznámeny, aby věděly co je čeká. V 09.35 hodin vyjela JSDH obce Studenec s CAS 32/T 815 a DA 12/A 31 ke školce, vozidla byla odstavena na místní komunikaci vedle školky. Personál školky oznámil veliteli zásahu, že proběhla evakuace osob z objektu školky a pohřešují učitelku a tři děti. JSDH obce Studenec vytvořila od CAS 32/T 815 dopravní vedení B-75 do zahrady vedle školky a na terasu před vchod do třídy v 1.NP byl umístěn rozdělovač. Zásah nebyl veden hlavním vchodem do objektu, ale vchodem z terasy na zahradě z důvodu, aby akci mohly sledovat děti soustředěné na zahradě. Od rozdělovače byly vytvořeny dva proudy C-52 v dýchacích přístrojích, první proud C-52 přes třídu v 1.NP po schodišti do třídy ve 2.NP a druhý proud C-52 po vnějším požárním schodišti do třídy ve 2.NP., kde byla nalezena učitelka se třemi dětmi. Nalezené osoby byly postupně nezraněné vyvedeny pomocí dýchacích přístrojů pro nouzový únik SPIROSCAPE HP 15 mimo objekt. Poté bylo hadicové vedení zavodněno a oba proudy C-52 provedly výstřik vody na vnějším požárním schodišti ve 2.NP. Po sbalení použitého vybavení se JSDH obce Studenec přemístila s vozidly na parkoviště u sokolovny ve Studenci. Zde si děti prohlédly hasičská vozidla, jejich výbavu a zastříkaly si vodou proudem C-52 a D-25 od CAS 32/T 815. Po ukázce stříkání lafetovou proudnicí z CAS 32/T 815 byla na parkoviště nastříkána hromada střední pěny. V 11.30 hodin odešly děti na oběd a JSDH obce Studenec se po úklidu použitého vybavení vrátila v 11.50 hod. na základnu.